0 0
Avinžirnių troškinys su šonkauliukais

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
apie 1 kg. Kiaulienos šonkauliukai
0,5 kg. Avinžirniai, nevirti
2 arbatiniai šaukšteliai Saldžiosios paprikos milteliai
2 arbatiniai šaukšteliai Kuminas, nemaltas
2-3 šaukštai Druska
žiupsnis Pipirai
1 vnt. Paprikos
1 vnt. Svogūnai
400 g. skardinė Konservuoti savo sultyse pomidorai
100 g. Chorizo dešra
kepimui Alyvuogių aliejus
3-4 Lauro lapai
keletas žirnelių Kvapieji pipirai, nemalti
1-2 skiltelės Česnakas
2 šaukštai Pomidorų tyrė

Avinžirnių troškinys su šonkauliukais

Gardu, sotu, ir viskas viename puode :)

  • 120 min.
  • Serves 10
  • Medium

Ingredients

Directions

Share

Šio patiekalo gaminimas mane nukelia į Tenerifę. Buvau nustebusi, kiek daug ten valgoma avinžirnių. O vietiniame Tenerifės laikraštuke, skirtame turistams, radau ir troškinio receptą. Bet manasis – labai modifikuota ano recepto versija. Mano patiekale daugiau mėsos, daugiau pomidorų, gaminu jį su šviežiais šonkauliukais (originaliame recepte jie yra sūdyti), bet stengiuosi jam turėti ir ispaniškų priedų, tokių kaip chorizo dešra.

Šito troškinio visada gaminu daug, nes prie jo yra ką veikti, tai su mažai neapsimoka terliotis 🙂 Jis labai tinkamas vakarėliui, nes galima pasigaminti iš anksto, o vakarėlio dieną tiesiog pašildyti. O ir „Tenerife express“ recepte rašoma, kad jis skanesnis kitą dieną, jau pastovėjęs.

Šonkauliukus perku tuos, kurie turi daugiau mėsos, juos supjaustau. Didesniam kiekiui žmonių, pavyzdžiui, vakarėliui su dešimčia žmonių, reikia apie kilogramo kiaulienos šonkauliukų. Kartais aš imu šiek tiek mažiau šonkauliukų ir dar šiek tiek mentės ar išpjovos. Mėsą pabarstau druska, pipirais, raudonosios paprikos milteliais, kuminu ir palieku marinuotis per naktį ar ilgiau.

Taip pat iš anksto nemažu kiekiu vandens užmerkiu avinžirnius, nes jie tikrai labai išbrinks. Mirkome juos bent jau kokias 5 valandas arba taip pat per naktį. Avinžirniams išbrinkus, juos perplauname vandeniu, o tada dedame į didelį puodą su verdančiu vandeniu ir pora gerų šaukštelių druskos. Jiems užvirus, sudedame mėsą. Vandens turi būti tiek, kad viską kiek apsemtų. Pridedame kelis lauro lapelius, kelis kvapiuosius pipirus ir paliekame virti ant nedidelės kaitros kokiai valandai.

Per tą laiką galime pakepinti gana didelėmis juostelėmis supjaustytą raudoną papriką, taip pat ir supjaustytą svogūną. Viską sudedame į puodą prie avinžirnių, supilame skardinėlę luptų konservuotų savo sultyse pomidorų, įspaudžiame 1 ar 2 skilteles česnako, įdedame porą šaukštų pomidorų tyrės, paragaujame, ar netrūksta druskos ir vėl viską patroškiname kokį pusvalanduką ar mažiau. Troškindama vis pasižiūriu ir paragauju. Neturi būti suvirusi košė, bet avinžirniai turi būti minkšti, o mėsytė praktiškai kristi nuo kaulų. Pabaigoje lieka sudėti griežinėliais supjaustytą chorizo dešrą.

Po tos pusantros valandos tikrai siūlau troškinį palikti pastovėti, geriausia net ir per naktį. Tuomet visi skoniai bus įsigėrę, o padažas sutirštėjęs. Žodžiu, viskas labai nesudėtinga, tik apie viską reikia iš anksto pagalvoti 🙂

My tips

  • Prie šio troškinio būtinai prašosi šviežių kalendrų lapeliai (arba bent jau petražolės, kas nemėgsta kalendros). Taip pat labai tinka raugintos ar marinuotos daržovės (nuotraukoje – marinuoti patisoniukai).
  • Troškiniui pagaminti reikės tikrai didelio puodo. Galima gaminti dviejuose iš karto. Puikiai tinka ir ryžių puodas, jame labai gerai viskas troškinasi.

Travel broadens the mind.

 

previous
Orkaitėje kepta dorada su daržovėmis
next
Labai paprastas obuolių pyragas, kuriame gali ir nebūti obuolių ;)
previous
Orkaitėje kepta dorada su daržovėmis
next
Labai paprastas obuolių pyragas, kuriame gali ir nebūti obuolių ;)

Add Your Comment