Ingredients
-
4-5 Bulvės
-
1 nedidelė Cukinija
-
2 nedidelės Morkos
-
1 nedidelis Svogūnai
-
2 Kiaušiniai
-
4-5 šaukštai Kviečių miltai
-
2 šaukštai Avižų dribsniai
-
1 arbatinis šaukštelis Viduržemio jūros prieskoninės žolelės
-
1 arbatinis šaukštelis, nebūtinai Ciberžolė
-
2 arbatiniai šaukšteliai Druska
-
kepimui Aliejus, saulėgrąžų
-
Padažui
-
200 g. Graikiškas natūralus jogurtas
-
1 skiltelė Česnakas
-
1 Agurkai
-
1 šaukštas Alyvuogių aliejus
-
patiekimui Pipirai
-
patiekimui Krapai
Directions
Labai šauni vasarinė bulvinių blynų versija 🙂 Tikrai tinka vasarai, kai turime šviežių cukinijų, morkyčių, agurkėlių, o gal ir česnakų. Dėl bulvių, tai gal dar ir pagalvočiau, ar tikrai noriu šviežių, nes tos senesnės yra ‘tvirtesnės’, ne tokios vandeningos.
Pirmiausia per burokinę tarką sutarkuojame 1 cukiniją (tikrai nelupame, ypač jeigu šviežia ką tik iš daržo ar turgelio), šiek tiek užmalame ar užbarstome druskos ir paliekame kelioms minutėms. Tuo metu per tokią pat tarką galime sutarkuoti kokias 4-5 bulves ir porą nedidelių morkų. Cukinijoms pastovėjus su druska, nuspaudžiame susidariusį skystį (išbėga nemažai).
Visas daržoves krečiame į dubenį ir prieskoniuojame pagal savo skonius: labai tiks švieži krapai ir petražolės, bet galime berti ir Viduržemio jūros žolelių mišinio arba netgi brusketos prieskonių su pomidorais. Koks šaukštelis ciberžolės gražiai nuspalvins blynelius. Nepamirštame kokio arbatinio šaukštelio druskos (aš beveik visada užmalu jūros ar vandenyno druskos), įmušame 2 kiaušinius ir beriame 4-5 šaukštus miltų (gali būti spelta), 2 šaukštus avižų dribsnių, viską pamaišome, leidžiame keletą minučių pastovėti. Kas nemėgstate ar neturite, avižų dribsnių galite ir nedėti, tiesiog jie padeda sugerti nuo daržovių atsirandantį skystį.
Kol blynelių masė laukia savo eilės, galime pasigaminti tzadziki padažą: apie 200 g. graikiško jogurto sumaišome su išspausto ar supjaustyto česnako skiltele, beriame ar užmalame druskos, įtarkuojame nedidelį agurką, pilame šaukštą extra virgin alyvuogių aliejaus. Jeigu turite, čia man tobulai tinka nesunokusių alyvuogių aliejus „Orison“ (jo įsigyju „Romos skanumai“ internetinėje krautuvėlėje). Viską sumaišome, ir tegul pastovi šiek tiek šaltai (gali pastovėti ir parą, taigi tikrai galime jo pasiruošti iš anksto).
Galite padažą patiekti atskirai: kas kiek nori, tiek įsideda.
Na, o blynelius kepame ant saulėgrąžų ar kito mums patinkančio aliejaus arba ghee sviesto, maždaug po 3 min. kiekvieną pusę, ir patiekiame su pasigamintu padažu, iš malūnėlio užmalame juodųjų pipirų. Vietoj tzadziki, aišku, puikiai tiks ir lietuviška grietinė.
You are what you eat, so don’t be fast, cheap or fake.