0 0
Gaivios agurkų salotos

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ingredients

Adjust Servings:
4 Agurkai
šlakelis Alyvuogių aliejus
saujelė Svogūnų laiškai
saujelė Krapai
žiupsnis Druska

Gaivios agurkų salotos

Gaivios lietuviškos vasaros salotos

  • 15 min.
  • Serves 2
  • Easy

Ingredients

Directions

Share

Šios salotos ypač tinka karštą vasarą, kaip ši, 2019-aisiais. Aš jas gaminu seniai, ir man atrodo keista, kad kiti nustemba jų paragavę, nes čia ne agurkai su grietine ir ne agurkai su pomidorais ir ne rauginti agurkai, ir net ne šiek tiek parauginti 😉 Bet esant agurkų metui, jie kvepia taip gaiviai, o sutarkavus dar labiau kvepia. Man tai tobulos salotos, gaivios ir skanios.

Taigi, imame kiek norime ar kiek turime agurkų (žinau, kad vienam žmogui reikia bent poros), nulupame, sutarkuojame per burokinę tarką. Smulkiai supjaustome šiek tiek svogūnų laiškų ir krapų, sumaišome su tarkuotais agurkais, malūnėliu užmalame druskos (aš naudoju Atlanto vandenyno), galima ir šiek tiek pipirų, o tuomet pašlakstome labai kokybišku, šalto spaudimo alyvuogių aliejumi, viską sumaišome, ir štai – puikios gaivios salotos, tinkančios prie visko, ypač karštomis vasaros dienomis. O gal ir žiemą, kai norisi prisiminti vasaros kvapą. Nes jos tikrai kvepia vasara!!

My tips

  • Sutarkavus agurkus, o dar pabarsčius druska, atsiras gana daug sulčių. Tai elkitės savo nuožiūra: galima salotas šiek tiek nuspausti/ nupilti arba tiesiog panaudoti sultis ir užpilti jas ant šalia patiekiamos mėsos, o gal net supilti į šaltibarščius 🙂

F e e l f r e e . .

previous
Smidrų ir kumpio pyragas
next
Cukinijų užkandukai su humusu
previous
Smidrų ir kumpio pyragas
next
Cukinijų užkandukai su humusu

Add Your Comment