0 0
Ypatingi keksiukai su graikišku jogurtu

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Ypatingi keksiukai su graikišku jogurtu

Jie tikrai ypatingi, netgi man, nelabai mėgstančiai saldumynus. Taip, rieboki, bet juk nereikia valgyti visų šešiolikos!! Bet tas jogurto ir sviestuko skonis ir traškus paviršius...

  • 50 min.
  • Medium

Ingredients

Directions

Share

Keksiukai toks beveik „fast food“: gali iškepti greitai, beveik iš bet ko, kas yra spintelėje ir šaldytuve, pigiai, paprastai, kartais tokie skanūs ir būna tik ką tik iškepti. Kita vertus, kaip bebūtų iškepti, tai turbūt labiausiai džiuginantis desertas. Juk gimtadieniui gali padovanoti tiesiog keksiuką, ir bus puiku:) Niekada nepretendavau į gražių keksiukų kepėjas, nes turėjau ypatingas keksiukų fėjas, kurios iškepdavo ir nuostabiai papuošdavo keksiukus, jei man to prireikdavo (Erika, Julija, jūsų keksiukai būdavo nuostabūs:))

Bet keksiukai yra ir toks „vaikų“ kepinys. Jeigu vaikams lieptum lupti bulves, jie tikrai nebūtų laimingiausi pasaulyje. Bet jei sakai, „O gal išsikepam keksiukų?“ iš karto atsiranda entuziazmas. Na, jeigu nepavyksta įkalbėti padaryti ko nors daugiau, tai formeles tikrai išdėlioja ir šokolado gabaliukus į keksiukus sukaišioja 🙂 Pas mus tai dažnai būna mielas sekmadienio pavakarės ritualas.

Tai va, sumaišome du kiaušinius su cukrumi, pasukame mediniu šaukštu, sukratome apie 200 g natūralaus graikiško jogurto, supilame išlydytą ir šiek tiek atvėsintą sviestą, suberiame migdolų miltus, tuomet įsijojame kvietinius miltus ir kepimo miltelius. Viskas, tešla baigta.

Orkaitę jau galime įjungti, kol viską sukratysime į formeles, ji pakais iki 180 laipsnių. Tolimesni veiksmai priklauso nuo to, kuo norite pagardinti keksiukus. Į dalį tešlos aš įkratau šokolado gabaliukų („chocolate chips“, balto, pieninio ar juodojo šokolado), o į dalį keksiukų dedu supjaustytų kriaušių gabaliukų (2-3 nemažus gabalėlius į kiekvieną keksiuką). Kepti apie 180 laipsnių karštumo orkaitėje apie 30 min.

Iš šio kiekio man išeina apie 16 keksiukų.

My tips:

  • Keksiukai išeina puikūs ir dedant visą kiekį įprastų miltų (200g).
  • Man kepiniuose niekada nedera šokoladas, jei pats kepinys nėra su šokoladu. Taigi aš visada dedu kažko „nešokoladinio“ sau, o su šokoladu – visiems kitiems, prijaučiantiems šokoladui.

 

You are what you eat, so eat something sweet.

 

previous
Baklažanų ir cukinijų troškinukas
next
Slyvų ir bananų uogienė su apelsinais ir chia sėklomis
previous
Baklažanų ir cukinijų troškinukas
next
Slyvų ir bananų uogienė su apelsinais ir chia sėklomis

Add Your Comment