Ingredients
-
4 šaukštai Alyvuogių aliejus
-
3-4 skiltelės Česnakas
-
1 nemaža Morkos
-
2 vnt. (gražiau skirtingų spalvų) Paprikos
-
1 vnt. Cukinija
-
1 skardinėlė Konservuoti savo sultyse pomidorų gabaliukai
-
1 puodukas Bolivinė balanda (kinva)
-
apie 0.4 l. Sultinys
-
sauja (nebūtinai, bet skanu) Žirneliai, šaldyti
-
1 arbat. š. (gali būti kitokie) Toskanos prieskoniai
-
1 arbatinis šaukštelis Druska
Directions
Nuostabus sotus patiekalas. Taip, ir patiekalas – sotus, maistingas, bet gali būti ir puikus garnyras prie bet kokios mėsos ar žuvies. Proporcijos nurodytos 4 valgytojams kaip pagrindiniam patiekalui. Jei naudosite kaip garnyrą, reikės mažiau arba liks rytdienai – šiek tiek pašildytas uždengtoje keptuvėje vis toks pat skanus 🙂
Man patinka daržoves susipjaustyti prieš gaminant, nes po to viskas vyksta gana greitai. Morkas – plonais griežinėliais arba dar pusiau, jeigu storesnės ir didesnės, įvairių spalvų paprikas (aš imu raudoną ir geltoną) nemažais gabaliukais, cukiniją – gana stambiai.
Didesnėje, gilesnėje keptuvėje ar puode šiek tiek pakaitiname 3-4 šaukštus alyvuogių aliejaus, beriame 3-4 smulkiai supjaustytas česnako skilteles ir kepiname ant lengvos kaitros. Tuomet man yra tokia 3 min. taisyklė (kad būtų lengviau atsiminti). Taigi, česnakui pakepus 3 min., šiek tiek padidiname kaitrą ir beriame morkas ir paprikas, pamaišome, kad tolygiai keptų, o dar po 3 min. sudedame supjaustytą cukiniją.
O tada dar po 3 minučių paprieskoniuojame mėgstamomis žolelėmis (Provanso, Toskanos, itališkos žolelės, bet gali būti ir kitoks skonis, pvz., curry prieskoniai ar koks nors kitas azijietiškas mišinys).
Sukrečiame nedidelę skardinėlę konservuotų gabalėliais pjaustytų pomidorų. Pamaišome iki užvirimo. Tuomet suberiame 1 puoduką kinvos (bolivinės balandos) kruopyčių. Kas nesusipažinę, tai jos apgaulingai miniatiūrinės 😉 Vienas puodukas išbrinks dvigubai ar net daugiau. Pilame dvigubai mėgstamo sultinio (daržovių, o jei ne vegetarai – tiks bet koks jums patinkantis, naminis ar iš kubelių), bus apie 0,4 l. Lengvai pamaišome, uždengiame ir paliekame 20 min. ant labai lengvos kaitros. Nebūtina, bet po kokių 10 minučių troškinimosi galima įberti saują šaldytų žaliųjų žirnelių. Paprastai turiu jų šaldiklyje, iš Mamytės daržiuko, man jie čia labai tinka.
Po 20 min. kruopos bus sugėrusios skystį ir pavirtusios į tokias mažas ‘c’ raideles 🙂 Skanaus ir sėkmės eksperimentuojant!!
My tip:
- Dėl kinvos kruopų, tai galite rinktis jums patinkančias, skonis daug nesiskiria 🙂 Kinvos būna baltos, būna trijų spalvų. Mano sprendimams šiuo atveju įtakos turi akcijos 🙂